Thousand Lakes blog - aktualności i artykuły

Drone showreel 2020

Cześć!

Dziś mamy podwójną przyjemność przedstawić Wam naszego dronowego „showreel’a”, czyli krótką formę wideo prezentującą możliwości naszych dronów. Dlaczego podwójną? Po pierwsze dlatego, że sami trochę nie mogliśmy się go doczekać 🙂 Od przesiadki na lepszą „latającą kamerę” minęły już niemal dwa lata, a my nie mieliśmy jeszcze okazji pochwalić się pełnią jej możliwości. Po drugie, mamy wspaniałą okazję podzielić się ze światem pięknem Warmii – regionu, w którym mieszkamy i pracujemy. Bywało tak, że wstawaliśmy o 3 rano, aby dojechać na lokalizację o wschodzie słońca. Czasem wręcz ciężko było uwierzyć, że to co widzimy nie jest snem. Tu mamy na to twarde dowody! Polecamy oglądać film na pełnym ekranie, w najwyższej jakości i najlepiej w słuchawkach lub z dobrymi głośnikami. Zachęcamy też do zapoznania się z naszą ofertą fotografowania i filmowania z powietrza. Miłego seansu! 🙂

Drone showreel 2020 © Thousand Lakes

Co do kwestii technicznych – ujęcia z Polski wykonane są dronem DJI Inspire RAW z kamerą Zenmuse X5R, natomiast ujęcia z zagranicy dronem DJI Mavic Air. Lokalizacje przedstawione w filmie to między innymi: Olsztyn, Reszel, Gmina Gietrzwałd, Gmina Barczewo, Gmina Purda, Gmina Dywity, Gmina Świątki, Passo Giau (Włochy), Koh Lipe i Zatoka Phang-nga (Tajlandia).

Dodatkowo w ramach ciekawostki dołączamy też kilka klatek z filmu przed i po „kolorowaniu” w postprodukcji. W pierwszej kolejności ujęcia z Inspire (materiał wejściowy w formacie RAW CinemaDNG), a na końcu jedno z Mavic Air.

Wulpińskie przed kolorowaniem w Davinci ResolveDrone showreel Wulpińskie po kolorowaniu w Davinci Resolve
Krzysztof Hołowczyc przed color gradingiemKrzysztof Hołowczyc po color gradingu
Gietrzwałd przed koloryzacjąDrone showreel Gietrzwałd po koloryzacji
Klebark Wielki po koloryzacjiDrone showreel Klebark Wielki przed koloryzacją
Tajlandia przed kolorowaniem w Davinci ResolveDrone showreel Tajlandia po kolorowaniu w Davinci Resolve
Jezioro Ukiel w Olsztynie z lotu ptaka - dron DJI Inspire RAW
Poprzedni artykuł Hello world!

Napisz komentarz

© Thousand Lakes